Ordu'da okullar temiz

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

SATILIK KONUTLAR

SATILIK KONUTLAR

Haber
14 Eylül 2021 - Salı 09:09 Bu haber 1891 kez okundu
 
Ordu'da okullar temiz
Millî Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Türk Standartları Enstitüsü arasında imzalanan, eğitim kurumlarında hijyen şartlarının geliştirilmesi ve enfeksiyonu önleme iş birliği protokolü kapsamında, hijyen şartlarının geliştirilmesi amacıyla Ordu'da okullar "Okulum Temiz Belgesi" almaya hak kazandı
Eğitim Haberi
Ordu'da okullar temiz

"Okulum Temiz Belgesi" almaya hak kazanan 19 ilçede eğitim öğretim faaliyetinde bulunan okulların belgeleri, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargelolu tarafından temsilen Altınordu, Fatsa, Çatalpınar ve Perşembe İlçe Millî Eğitim Müdürlerine takdim edildi.
Müdürlük Makamında gerçekleştirilen belge takdim töreninde yaptığı değerlendirmede okullarda yüz yüze eğitimde sosyal mesafe, maske kullanımı ve hijyen kuralları kapsamında yapılan temizlik çalışmalarının önemine değinen Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, "Dünyayı olduğu gibi ülkemizi de büyük ölçüde etkileyen COVID-19 salgını kişisel ve kurumsal alışkanlıklarımızı tamamen değiştirmektedir. Bu değişimleri doğru yönetebilmek ve 16 Mart 2020'den bu yana kapalı olan eğitim kurumlarımızın yeni normalde daha sağlıklı ve temiz şekilde açılması, çocuklarımızın güvenli bir şekilde eğitim ve öğretimine devam edebilmesi için ekibimiz tarafından büyük bir çaba ve özveri içerisinde çalışmalar yürütülmektedir. Eğitim kurumlarımızı daha iyi koşullarda açmak ve eğitim hizmetlerimizi yeni normale uygun hale getirmek için tüm paydaşlarımızla istişareler gerçekleştirerek hazırlıklarımızı tamamlamış bulunmaktayız." dedi.
 
Ordu'da Başvuru Oranı 98
Ordu'da 451 okulun "Okulum Temiz Belgesi" almaya hak kazandığını belirten Müdür Vargeloğlu, "İlimizdeki başvuru oranımız 98 olurken, şimdiye kadar belge almaya hak kazanan okullara İlçe Millî Eğitim Müdürlerimiz aracılığıyla belgelerini takdim ettik. Güçlendirme çalışmalarımız tamamlandıktan sonra, tüm okullarımız belgelerini almak için gerekli çalışmaları yapacaklardır. Bu vesileyle Okulum Temiz Belgesi'ni alan okullarımızı tebrik ediyor, emeği geçen tüm idareci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum." dedi.
Ordu'da eğitim kurumlarında sunulan eğitim hizmetlerine standart kazandırılabil- mesi için,   hijyen ve enfeksiyon alanlarında uzmanlaşan 21 denetim personeli "Milli Eğitim Bakanlığı ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) arasında imzalanan "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu'nda" belirlenen şartlara uygunluğu için yerinde incelemeler yapıldı. Bu incelemeler ve raporlamalar neticesinde ilgili kılavuza uygun şekilde eğitim kurumlarımızın eksiklikleri tespit edilerek giderilmiş ve belgelendirildi. Okul ve kurumların salgın döneminde kullanılması gerekli olan temizlik hijyen malzemeleri,  el antiseptiği, cerrahi tip maske ile kullanılan maskelerin güvenli bir şekilde bertaraf edilmesi için depolama alanları, atık kutuları, salgın ile mücadele kapsamında bastırılan afiş, broşür, talimatlar ve sarfiyat malzemeleri ihtiyaçlarının temini ivedilikle tamamlandı.
Okulum Temiz Belgesi almak için Ordu'dan 513 okul ve kurum belge almak için başvuruda bulundu. Bunlardan 451 okul ve kurumun tetkik planlaması yapılarak "Okulum Temiz" belgesi almaya hak kazandı. Bu okullardan 42 okulun güçlendirme çalışmasında olduğundan belgelendirme süreci güçlendirme çalışmaları bittikten sonra tamamlanacak. Geriye kalan 20 okulumuzun tetkik işlemi tamamlanmış ve raporlama süreci devam ediyor.
 
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: Ordu'da, okullar, temiz, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı