MİNİKLER ALT YAPIDAN YETİŞİYOR

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

SATILIK KONUTLAR

SATILIK KONUTLAR

Haber
16 Eylül 2021 - Perşembe 14:49 Bu haber 1509 kez okundu
 
MİNİKLER ALT YAPIDAN YETİŞİYOR
Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde Masa Tenisi antrenmanları Proje İmam Hatip Lisesi Spor Salonunda devam ediyor
Spor Haberi
MİNİKLER ALT YAPIDAN  YETİŞİYOR

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde Uzman Antrenör Duygu Koç nezaretinde Ordu’nun çeşitli ilçelerinden gelen  5-10 yaş arası sporcular, çalışmalarını Ordu’nun Altınordu ilçesinde sürdürüyor. Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç açıklamasında, 5 ila 10 yaş aralığındaki sporcularımızı yetiştiriyoruz, geleceğin şampiyonlarının güzel çalıştıklarını belirterek minik masa tenisçilerimizin eğitimlerinin yanı sıra sosyal ve sportif faaliyetlerde de yer almalarını sağlıyoruz. Ailelerden isteğimiz çocuklarımızı özellikle okul döneminde spor salonlarımıza spor branşlarımıza yönlendirmelerini istiyoruz. Bugün sporun hem bir eğitim aracı olarak hem de çocuğun bedensel ve ruhsal yönden gelişmesinde katkısı önemlidir.” dedi.
Antrenör Duygu Koç “Çocuklar için yeni sezonda alt yapılar için birtakım seçmeler olacak. İnşallah şampiyonalara gidecek sporcuların buradan çıkacağına inanıyorum. Eğitimlerimize küçük yaştan başlayarak devam ediyoruz. Spor yapmak; kemik ve kas gelişimini olumlu yönde etkiler. Aynı zamanda bütün vücudun kan akımının düzenlenmesi ve sağlıklı olma konusunda da çocuklar için büyük bir destekleyicidir. Zihinsel gelişimde çocuklar yeteneklerini öğrenirken, reflekslerini ve düşünme kapasitelerini geliştirmekte; çabuk karar verebilme, kararı uygulayabilme ve verdiği kararın sonuçlarını üstlenebilme alışkanlıklarını edinebilmektedir. Arkadaşları ile birlikte grup edinimi kazanmakta, sosyalleşmekte, kendisini ifade edebilme yeteneği kazanmakta ve en önemlisi yenmeyi ve yenilmeyi, her ikisini de kabullenebilme yetisini kazanmaktadır. En önemli amacım sağlıklı bireyler yetiştirip sporu tabana yayıp başarılı milli takım sporcuları çıkarmak.” diye konuştu.
Gruplar halinde çalışmalarına devam eden sporcular hafta içi her gün 15:00-19:00 saatleri arasında Proje İmam Hatip Lisesi Spor Salonunda antrenmanlarına devam ediyor.
 
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: MİNİKLER, ALT, YAPIDAN, , YETİŞİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı