GELECEĞİN ŞAMPİYONLARI YETİŞİYOR

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

SATILIK KONUTLAR

SATILIK KONUTLAR

Haber
04 Kasım 2021 - Perşembe 08:47 Bu haber 1246 kez okundu
 
GELECEĞİN ŞAMPİYONLARI YETİŞİYOR
Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri bünyesinde güreş branşında faaliyetlerini sürdüren Sporcu Eğitim Merkezlerine, Covid-19 salgını sebebiyle Türkiye Güreş Federasyonu Başkanlığı'nın faaliyet takvimi içerisinde yer alan müsabakaların yapılamamasından dolayı 2021-2022 eğitim ve öğretim yılı ara dönemi için yatılı ve gündüzlü statüde ilgi makam oluru doğrultusunda sporcu öğrenciler alınacaktır
Spor Haberi
GELECEĞİN ŞAMPİYONLARI YETİŞİYOR

Sporcu Eğitim Merkezi Müdürü Rıfat Ceylan eğitim merkezi ve alınacak sporculara dair açıklamalarda bulundu;“ Ordu Sporcu Eğitim Merkezi olarak amacımız spora başlama yaşında olan çocuklarımızın eğitim ve öğretim hayatını aksatmadan üst düzey sporcular yetiştirmek amacıyla hizmet vermekteyiz. Şuan güreş branşımız yatılı, boks ve judo branşımızda gündüzlü eğitimlerimiz ile 3 branşta faaliyet göstermekteyiz. Ara dönemde güreş branşında 14 yatılı sporcu, gündüzlü olarakta 20 sporcu alınması planlanmaktayız. Devletimiz buradaki sporcularımıza ciddi anlamda imkanlar sağlamakta. Yeme, giyinme, barınma gibi birçok ihtiyaçları karşılanmakta. Aileler çocuklarını buraya gönül rahatlığı ile gönderebilirler. Çocukların buradaki ortamında bir aile sıcaklığında olduğunu bilmelerini isteriz. 29 Kasım 05 Aralık 2021 tarihleri arasında başvurularını E-devlet üzerinden başvuru yapabilirler. Gündüzlü sporcuların başvuru şartlarında Ordu ili  sınırları içerisinde ikamet etmek,  5. Sınıftan 8. Sınıfa kadar eğitim alan öğrenciler, yatılı öğrencilerin ise sadece 7. ve 8. Sınıf öğrencileri Türkiye’nin  her yerinden başvuru yapabilirler.” dedi.
Ulusal ve uluslararası müsabakalara katılan, derece elde eden, milli takıma girenler arasından müsabakalara verilen öncelik sırası, adayların merkez tercihi, doğum tarihleri ve öğrenim durumları dikkate alınarak Genel Müdürlüğümüzce belirlenecek Sınav Kurulunca sporcu öğrencilerin yerleştirmeleri yapılacaktır. Yatılı statüde 81 ilden, gündüzlü statüde ise sadece eğitim merkezinin bulunduğu il sınırları içerisinde öğrenim görüp istenilen şartlara haiz olanlar 29 Kasım - 05 Aralık 2021 tarihleri arasında e-Devlet Kapısı üzerinden merkezlere başvuru yapabilecektir.
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: GELECEĞİN, ŞAMPİYONLARI, YETİŞİYOR, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı