Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
Ekonomi Haber Girişi: 26.01.2022 - 10:26, Güncelleme: 26.04.2022 - 15:45

TKDK 11.Dönem Çağrısına Çıktı

 

TKDK 11.Dönem Çağrısına Çıktı

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) 14 Ocak 2022 tarihi itibarı ile IPARD 2 Programının 11. Başvuru Çağrı İlanına çıktığını duyurdu
Faydalanıcılara uygun harcamalar karşılığında sağlanacak olan mali desteğin kaynağının, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti eş finansmanından oluşturulan IPARD Programı Fonu olduğu kaydedildi. Ordu’nda içine bulunduğu 42 il için açılan bu çağrı ilanında Bitkisel Üretimin Çeşitlendirilmesi ve Bitkisel Ürünlerin İşlenmesi ve Paketlenmesi, Arıcılık ve Arı Ürünlerinin Üretimi, İşlenmesi ve Paketlenmesi, Zanaatkârlık ve Katma Değerli Ürünler, Kırsal Turizm ve Rekreasyon Faaliyetleri, Su Ürünleri Yetiştiriciliği, Makine Parkları ve Yenilenebilir Enerji Tesisleri sektörlerinde Malatya için yüzde 55 ila 65 arası hibe desteği olacak şekilde 40 milyon avroya kadar toplam destek bütçesinin belirlendiği duyuruldu. “Kamu Katkısı” olarak adlandırılacak bu destek programı çerçevesinde gerçekleşmiş yatırımlar için geri ödemesiz olarak kullandırılacak. Çiftlik faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi ve iş geliştirme tedbiri ile uygun ve uygun olmayan harcama kapmasında yapım işi içermeyen başvurular için kabuller 19 Ocak 20222de başlayacak. Online başvuruların son tarihi 9 Şubat 2022, başvuruların son teslim tarihi ise 11 şubat 2022 saat 18:00 olduğu kaydedildi. Son teslim tarihinden sonra yapılacak başvurular kabul edilmeyeceği aktarıldı. Çiftlik faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi ve iş geliştirme tedbiri ile uygun ve uygun olmayan harcama kapmasında yapım işi içeren başvurular için kabuller 14 Şubat 2022 saat 09:00’dan itibaren başlanacak. Online Proje Başvuru Sistemi 09.03.2022 tarihi saat 21:00’da kapatılacak. Başvuruların son teslim tarihi ise 11 Mart 2022, saat 18:00. Son teslim tarihinden sonra yapılacak başvurular kabul edilmeyecek. On Birinci Başvuru Çağrı İlanı kapsamında hazırlanacak başvurularda yatırım süreleri en fazla 12 ay olarak planlanması gerektiği vurgulandı. Duyuruda IPARD II uygulama dönemi hakkında şu hatırlatmaya yer verildi,” Taksitlendirmenin nasıl yapılacağı ile ilgili bilgiler Başvuru Çağrı Rehberinde yer almaktadır.  IPARD II Uygulama dönemi 31 Aralık 2023 tarihi itibari ile tamamlanmaktadır, bu kapsamda başvuruların tamamlanmasına müteakip ödemelerin en geç bu tarih itibariyle tamamlanmış olması gerekmektedir. Bu nedenle başvuru sahiplerinin başvuru hazırlıkları sırasında ilgili tarihe dikkat edecek şekilde yatırım planlamalarını yapmaları önemlidir.”
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) 14 Ocak 2022 tarihi itibarı ile IPARD 2 Programının 11. Başvuru Çağrı İlanına çıktığını duyurdu
Faydalanıcılara uygun harcamalar karşılığında sağlanacak olan mali desteğin kaynağının, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti eş finansmanından oluşturulan IPARD Programı Fonu olduğu kaydedildi.
Ordu’nda içine bulunduğu 42 il için açılan bu çağrı ilanında Bitkisel Üretimin Çeşitlendirilmesi ve Bitkisel Ürünlerin İşlenmesi ve Paketlenmesi, Arıcılık ve Arı Ürünlerinin Üretimi, İşlenmesi ve Paketlenmesi, Zanaatkârlık ve Katma Değerli Ürünler, Kırsal Turizm ve Rekreasyon Faaliyetleri, Su Ürünleri Yetiştiriciliği, Makine Parkları ve Yenilenebilir Enerji Tesisleri sektörlerinde Malatya için yüzde 55 ila 65 arası hibe desteği olacak şekilde 40 milyon avroya kadar toplam destek bütçesinin belirlendiği duyuruldu. “Kamu Katkısı” olarak adlandırılacak bu destek programı çerçevesinde gerçekleşmiş yatırımlar için geri ödemesiz olarak kullandırılacak.
Çiftlik faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi ve iş geliştirme tedbiri ile uygun ve uygun olmayan harcama kapmasında yapım işi içermeyen başvurular için kabuller 19 Ocak 20222de başlayacak. Online başvuruların son tarihi 9 Şubat 2022, başvuruların son teslim tarihi ise 11 şubat 2022 saat 18:00 olduğu kaydedildi. Son teslim tarihinden sonra yapılacak başvurular kabul edilmeyeceği aktarıldı.
Çiftlik faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi ve iş geliştirme tedbiri ile uygun ve uygun olmayan harcama kapmasında yapım işi içeren başvurular için kabuller 14 Şubat 2022 saat 09:00’dan itibaren başlanacak. Online Proje Başvuru Sistemi 09.03.2022 tarihi saat 21:00’da kapatılacak. Başvuruların son teslim tarihi ise 11 Mart 2022, saat 18:00. Son teslim tarihinden sonra yapılacak başvurular kabul edilmeyecek.
On Birinci Başvuru Çağrı İlanı kapsamında hazırlanacak başvurularda yatırım süreleri en fazla 12 ay olarak planlanması gerektiği vurgulandı. Duyuruda IPARD II uygulama dönemi hakkında şu hatırlatmaya yer verildi,” Taksitlendirmenin nasıl yapılacağı ile ilgili bilgiler Başvuru Çağrı Rehberinde yer almaktadır.  IPARD II Uygulama dönemi 31 Aralık 2023 tarihi itibari ile tamamlanmaktadır, bu kapsamda başvuruların tamamlanmasına müteakip ödemelerin en geç bu tarih itibariyle tamamlanmış olması gerekmektedir. Bu nedenle başvuru sahiplerinin başvuru hazırlıkları sırasında ilgili tarihe dikkat edecek şekilde yatırım planlamalarını yapmaları önemlidir.”
Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve afisgazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.