Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
Gündem Haber Girişi: 26.01.2022 - 10:32, Güncelleme: 26.04.2022 - 15:45

EMEP, imar değişikliğini eleştirdi

 

EMEP, imar değişikliğini eleştirdi

Emek Partisi Ordu Altınordu İlçe Başkanı Yusuf Kaya, Altınordu ilçesindeki yok edilen Botanik Park alanının imar değişikliğini eleştirerek, “Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, “Düşünen, Üreten, Yarışan Ordu” diyor ancak projeleri Ordu halkıyla tartışmaktan korkuyor, projelerini görüş almadan yapıyor.” dedi
Emek Partisi Altınordu İlçe Başkanı Yusuf Kaya, Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin Botanik Park alanında yeni proje yapmak istemesi üzerine yaptığı açıklamada, halka danışmadan projeleri oldubittiye getiriyorlar diyerek tepki gösterdi. Kaya Botanik Park alanının geçmişi hakkında bilgi vererek, “Altınordu ilçesinde 15 milyon TL harcanarak yapılan Botanik Park, şehir hastanesi yapılması için sökülerek yok edildi. Şehir hastanesinin üniversite bölgesine yapılmaya başlanması üzerine atıl durumda kaldı. OBB, Botanik Park alanı ve diğer projelerini planlarken halkın görüşünü alma gereği görmüyor. Şehrin her tarafını “Düşünen, Üreten, Yarışan Ordu” yazılarıyla dolduran Başkan Güler, bu sloganın aksine kurumların görüşlerini almıyor.” dedi.    Akıl akıldan üstündür Yaşanabilir bir şehir için halkın görüşünün alınmasının önemli olduğunu vurgulayan Kaya, “Yaşanabilir bir şehir hepimizin isteği. Yıllar sonrasını hesaba katarak planlama yapılmalı. Ordu beton şehir oldu. Botanik Park alanı yeşil alan olarak düzenlendiğinde Ordu’nun nefes alınan bir yeri olacak. Bu gidişle beş yıl sonra Ordu’da nefes alınacak yer kalmayacak. Tarihi bir özelliği olan alanda kazı yapılmadan bir çalışma olmamalıdır. Botanik Park alanının nasıl değerlendirileceği tartışılmalı. Akıl akıldan üstündür. Öneriler, görüşler değerlendirilir ve en güzel projenin yapılmasının yolu açılır. Nedense OBB Başkanı halkın görüşünü almaktan korkuyor.” dedi.   Kent Konseyi ne işe yarıyor? Ordu’da yapılmak istenen projelerin tartışılacağı en önemli yerin Kent Konseyi olduğunu belirten Kaya, “OBB projeler yapıyor, değiştiriyor; iptal ediyor ama halkın görüşünü almıyor. Ordu, OBB Başkanı Güler’in özel mülkü değil. “Ben yaptım, oldu.” Diyerek yönetme olmaz. Harcanan paralar halkın parası. Belediyenin bütçesini en iyi şekilde kullanmak, gelecekte de yararlanılacak projelerin uygulanması için kurum ve kuruluşların, uzmanların görüşü alınmalıdır. Projeler hakkında kurumların ve uzmanların görüşünün alındığı yerlerden biri de Kent Konseyidir. Ancak kuruluşu üç yılı dolduran Kent Konseyi bir kez bile genel kurul yapmadı. Yoksa OBB Başkanı Güler yapılmasını mı engelliyor? Botanik Park alanının nasıl değerlendirileceği ve diğer projeler konseyde tartışılabilmelidir.” dedi.
Emek Partisi Ordu Altınordu İlçe Başkanı Yusuf Kaya, Altınordu ilçesindeki yok edilen Botanik Park alanının imar değişikliğini eleştirerek, “Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, “Düşünen, Üreten, Yarışan Ordu” diyor ancak projeleri Ordu halkıyla tartışmaktan korkuyor, projelerini görüş almadan yapıyor.” dedi
Emek Partisi Altınordu İlçe Başkanı Yusuf Kaya, Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin Botanik Park alanında yeni proje yapmak istemesi üzerine yaptığı açıklamada, halka danışmadan projeleri oldubittiye getiriyorlar diyerek tepki gösterdi. Kaya Botanik Park alanının geçmişi hakkında bilgi vererek, “Altınordu ilçesinde 15 milyon TL harcanarak yapılan Botanik Park, şehir hastanesi yapılması için sökülerek yok edildi. Şehir hastanesinin üniversite bölgesine yapılmaya başlanması üzerine atıl durumda kaldı. OBB, Botanik Park alanı ve diğer projelerini planlarken halkın görüşünü alma gereği görmüyor. Şehrin her tarafını “Düşünen, Üreten, Yarışan Ordu” yazılarıyla dolduran Başkan Güler, bu sloganın aksine kurumların görüşlerini almıyor.” dedi. 
 
Akıl akıldan üstündür
Yaşanabilir bir şehir için halkın görüşünün alınmasının önemli olduğunu vurgulayan Kaya, “Yaşanabilir bir şehir hepimizin isteği. Yıllar sonrasını hesaba katarak planlama yapılmalı. Ordu beton şehir oldu. Botanik Park alanı yeşil alan olarak düzenlendiğinde Ordu’nun nefes alınan bir yeri olacak. Bu gidişle beş yıl sonra Ordu’da nefes alınacak yer kalmayacak. Tarihi bir özelliği olan alanda kazı yapılmadan bir çalışma olmamalıdır. Botanik Park alanının nasıl değerlendirileceği tartışılmalı. Akıl akıldan üstündür. Öneriler, görüşler değerlendirilir ve en güzel projenin yapılmasının yolu açılır. Nedense OBB Başkanı halkın görüşünü almaktan korkuyor.” dedi.
 
Kent Konseyi ne işe yarıyor?
Ordu’da yapılmak istenen projelerin tartışılacağı en önemli yerin Kent Konseyi olduğunu belirten Kaya, “OBB projeler yapıyor, değiştiriyor; iptal ediyor ama halkın görüşünü almıyor. Ordu, OBB Başkanı Güler’in özel mülkü değil. “Ben yaptım, oldu.” Diyerek yönetme olmaz. Harcanan paralar halkın parası. Belediyenin bütçesini en iyi şekilde kullanmak, gelecekte de yararlanılacak projelerin uygulanması için kurum ve kuruluşların, uzmanların görüşü alınmalıdır. Projeler hakkında kurumların ve uzmanların görüşünün alındığı yerlerden biri de Kent Konseyidir. Ancak kuruluşu üç yılı dolduran Kent Konseyi bir kez bile genel kurul yapmadı. Yoksa OBB Başkanı Güler yapılmasını mı engelliyor? Botanik Park alanının nasıl değerlendirileceği ve diğer projeler konseyde tartışılabilmelidir.” dedi.
Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve afisgazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.