Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
Eğitim Haber Girişi: 24.01.2022 - 18:09, Güncelleme: 26.04.2022 - 15:45

Farkındalık eğitimi

 

Farkındalık eğitimi

Ordu Milli Eğitim Müdürlüğü ile 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında, 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü personeli tarafından "Engelsiz 112" uygulamasının tanıtımını yapmak amacıyla Altınordu Nuriye Halit Çebi Özel Eğitim Meslek Lisesi, Faruk Furtun Anaokulu ve Haki Yener İlkokulu öğrencilerine farkındalık eğitimi gerçekleştirildi.
112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü tarafından toplumsal farkındalığın artırılması amacıyla verilen eğitimlerde, 112 Acil Çağrı Hattının gereksiz aranmasının önlenmesi ve trafikte ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesi konuları ile toplumda güvenli yaşam alışkanlığı oluşturmak ve hangi durumlarda acil sağlık hizmetlerine ihtiyaç duyulacağı konuları üzerinde duruldu. Protokol kapsamında, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, öğrenciler ile birlikte 112 Acil Çağrı Merkezini ziyaret ederek, sistemin işleyişini yerinde gördü. Müdür Mehmet Fatih Vargeloğlu'nun beraberinde Ordu Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Mehmet Selim Sevim ve İş Yeri Sağlık ve Güvenlik Birimi koordinatörü Yavuz Karakaya'nın hazır bulunduğu 112 Çağrı Merkezi ziyaretinde  öğrencilere, 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü personeli tarafından Ulusal Kapsamda Tek Acil Çağrı Numarası olarak "112" yi bilmeleri ve kullanmaları, acil çağrı olarak yapılacak olan aramaların "112" numarası üzerinden yapılması gerekliliği anlatıldı. Ziyarette, öğrencilere örnek olması bakımından ve 112 acil çağrı merkezi arandığında verilecek bilgilerin öğretilmesi amacıyla, 112 çağrı merkezi ekibinin kontrolünde 112 aranarak gereksiz meşgul edilmesinin önüne geçilmesi konusunda bilgi verildi. Ayrıca, öğrencilere 112 Acil Çağrı Merkezlerine istihdam edilen, süreç yönetimi, panik ve endişe durumlarında gelen acil çağrılarda telefonun diğer ucundaki vatandaşlarımızın psikolojik olarak rahatlatılarak olay bilgisini ve olayın gerçekleşme şeklini en kısa sürede anlayarak, konuma dayalı adres ve kişi iletişim bilgilerini alan tecrübeli ve eğitimli "Çağrı karşılama personelinin" Acil Çağrı Merkezlerinde birlikte çalıştıkları (Sıhhi İmdat, Polis, Jandarma, Sahil Güvenlik, Yangın İhbar, Orman Yangın ve AFAD personeline) acil durum koordine birimlerini yönlendirerek tüm ekiplerin en kısa sürede olay yerine ulaşmalarının sağlandığı anlatılmıştır. Bu nedenlerden ötürü 112 acil çağrı merkezinin meşgul edilmemesinin, acil yardıma kendimizin, anne, baba, kardeş, eş, çocuk veya bir başkasının  ihtiyacı olacağını unutmayarak GEREKSİZ YERE ARAMA BİR CANA KIYMA prensibiyle hareket edilmesi gerekliliği vurgulandı. Ziyaret sonrasında, ilimize bağlı tüm okullarda eğitim ve ziyaret programlarının devam edeceğini ifade eden Müdürümüz, "HAYATINIZ BİZİM İÇİN DEĞERLİDİR!" anlayışıyla, Çağrı Merkezimizde gereksiz çağrıları, ülke genelinde en aza indirmek ve bu doğrultuda ilk sıralarda yer almak, ilimizin duyarlılığını bu hususta arttırmak öncelikli hedefimizdir" dedi.     
Ordu Milli Eğitim Müdürlüğü ile 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında, 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü personeli tarafından "Engelsiz 112" uygulamasının tanıtımını yapmak amacıyla Altınordu Nuriye Halit Çebi Özel Eğitim Meslek Lisesi, Faruk Furtun Anaokulu ve Haki Yener İlkokulu öğrencilerine farkındalık eğitimi gerçekleştirildi.

112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü tarafından toplumsal farkındalığın artırılması amacıyla verilen eğitimlerde, 112 Acil Çağrı Hattının gereksiz aranmasının önlenmesi ve trafikte ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesi konuları ile toplumda güvenli yaşam alışkanlığı oluşturmak ve hangi durumlarda acil sağlık hizmetlerine ihtiyaç duyulacağı konuları üzerinde duruldu.

Protokol kapsamında, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, öğrenciler ile birlikte 112 Acil Çağrı Merkezini ziyaret ederek, sistemin işleyişini yerinde gördü.

Müdür Mehmet Fatih Vargeloğlu'nun beraberinde Ordu Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Mehmet Selim Sevim ve İş Yeri Sağlık ve Güvenlik Birimi koordinatörü Yavuz Karakaya'nın hazır bulunduğu 112 Çağrı Merkezi ziyaretinde  öğrencilere, 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü personeli tarafından Ulusal Kapsamda Tek Acil Çağrı Numarası olarak "112" yi bilmeleri ve kullanmaları, acil çağrı olarak yapılacak olan aramaların "112" numarası üzerinden yapılması gerekliliği anlatıldı.

Ziyarette, öğrencilere örnek olması bakımından ve 112 acil çağrı merkezi arandığında verilecek bilgilerin öğretilmesi amacıyla, 112 çağrı merkezi ekibinin kontrolünde 112 aranarak gereksiz meşgul edilmesinin önüne geçilmesi konusunda bilgi verildi.

Ayrıca, öğrencilere 112 Acil Çağrı Merkezlerine istihdam edilen, süreç yönetimi, panik ve endişe durumlarında gelen acil çağrılarda telefonun diğer ucundaki vatandaşlarımızın psikolojik olarak rahatlatılarak olay bilgisini ve olayın gerçekleşme şeklini en kısa sürede anlayarak, konuma dayalı adres ve kişi iletişim bilgilerini alan tecrübeli ve eğitimli "Çağrı karşılama personelinin" Acil Çağrı Merkezlerinde birlikte çalıştıkları (Sıhhi İmdat, Polis, Jandarma, Sahil Güvenlik, Yangın İhbar, Orman Yangın ve AFAD personeline) acil durum koordine birimlerini yönlendirerek tüm ekiplerin en kısa sürede olay yerine ulaşmalarının sağlandığı anlatılmıştır. Bu nedenlerden ötürü 112 acil çağrı merkezinin meşgul edilmemesinin, acil yardıma kendimizin, anne, baba, kardeş, eş, çocuk veya bir başkasının  ihtiyacı olacağını unutmayarak GEREKSİZ YERE ARAMA BİR CANA KIYMA prensibiyle hareket edilmesi gerekliliği vurgulandı.

Ziyaret sonrasında, ilimize bağlı tüm okullarda eğitim ve ziyaret programlarının devam edeceğini ifade eden Müdürümüz, "HAYATINIZ BİZİM İÇİN DEĞERLİDİR!" anlayışıyla, Çağrı Merkezimizde gereksiz çağrıları, ülke genelinde en aza indirmek ve bu doğrultuda ilk sıralarda yer almak, ilimizin duyarlılığını bu hususta arttırmak öncelikli hedefimizdir" dedi. 

 

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve afisgazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.