Ünye'de TSE "Okulum temiz" belgesi verdi

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

SATILIK KONUTLAR

SATILIK KONUTLAR

Haber
05 Ekim 2020 - Pazartesi 10:09 Bu haber 3379 kez okundu
 
Ünye'de TSE "Okulum temiz" belgesi verdi
Ordu İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, Ünye Atatürk Anadolu Lisesi'nde, eğitim kurumlarında hijyen şartlarının geliştirilmesi ve enfeksiyon önleme tedbirleri kapsamında düzenlenen "Okulum Temiz Belgesi" takdim törenine katıldı.
Eğitim Haberi
Ünye'de TSE

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Türk Standartları Enstitüsü arasında imzalanan, eğitim kurumlarında hijyen şartlarının geliştirilmesi ve enfeksiyonu önleme işbirliği protokolü kapsamında, hijyen şartlarının geliştirilmesi amacıyla " Okulum Temiz" belgesi kazanan Ünye'deki okullara belgeleri Ordu İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, Ünye İlçe Millî Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz, İl Millî Eğitim Şube Müdürü Yusuf acar ve Ünye İlçe Şube Müdürleri tarafından takdim edildi.
'Okulum Temiz Belgesi'ni Okul Müdürlerine teslim eden İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu "31 Ağustos'ta uzaktan eğitimle açılan okulların kapılarını 21 Eylül'de yüz yüze eğitim ile açarak eğitim öğretime devam ediyoruz. İnşallah süreci ekip olarak hep birlikte atlatacağız. İlimizde 357 okul Okulum Temiz Belgesi için başvuru yaparken, bunlardan 180 okul denetim için onaylandı. Bugüne kadar 38 okula belgelerini verdik. Okulum Temiz Belgesi'ni alan okullarımızı tebrik ediyor, emeği geçen tüm idareci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum." dedi.
Bu çerçevede Milli Eğitim Bakanlığı "Hijyen geliştirmesi ve enfeksiyonu önleme" iş birliği protokolünü hatırlatan Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, ayrıca 21 Eylül'de ders zilinin çaldığı andan itibaren öğrencilerin hangi alanda nasıl davranacakları, neler yapacakları, sınıfların ve koridorların, ıslak zeminlerin durumu, öğretmenlerin, okul yöneticilerinin dikkat etmesi gereken hususlar, servis araçlarındaki kurallar gibi tüm konuları ayrıntılı olarak değerlendirildiğini ifade etti. 
 
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: Ünye'de, TSE, , "Okulum, temiz", , belgesi, verdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı