Müdürlükten İspanya'ya eğitim hareketi

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

SATILIK KONUTLAR

SATILIK KONUTLAR

Haber
19 Kasım 2021 - Cuma 12:14 Bu haber 1509 kez okundu
 
Müdürlükten İspanya'ya eğitim hareketi
Ordu Milli Eğitim Müdürlüğü AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı ERASMUS+ KA104 Yetişkin Eğitimi Programı kapsamında yürüttüğü "Yetişkin Eğitiminde Öğrenme Kültürü" başlıklı projemiz doğrultusunda İspanya Marbella'ya eğitim ziyareti düzenlendi
Eğitim Haberi
Müdürlükten  İspanya'ya eğitim hareketi

Düzenlenen eğitim hareketine, "Yetişkin Eğitiminde Öğrenme Kültürü" projesi yerel ortakları olan Fatsa, Korgan ve Perşembe Halk Eğitim Merkezlerinden 4'er kişi olmak üzere toplamda 12 idareci ve öğretmen katıldı.
Ordu Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen proje kapsamında İspanya Marbella'da "Dijital Medya Okuryazarlığı" konusunda yapılandırılmış kursa katılan idareci ve öğretmenlerimiz gelişen bilgi, iletişim ve bilgisayar teknolojileri ile çağımızın değişen "okuryazarlık" ve ''dijital'' beceri ve anlayışlarını bilen ve uygulayan öğrencilerin yetiştirilmesinin sağlanması; eğiticilerin, yeni okuryazarlık strateji, yöntem ve teknikler ile donatılması konularında fikir alış verişinde bulundu.
"Yetişkin Eğitiminde Öğrenme Kültürü" projesi kapsamında İspanya Marbella'da 30 Ekim - 5 Kasım 2021 tarihleri arasında 5 günlük yapılandırılmış eğitim hareketine katılan idareci ve öğretmenler, eğitimin amacı olan 21.yy değişimini benimseyerek her yaşta nasıl öğreniriz, nasıl değişiriz sorularının cevabını aradı. Değişimin bir parçası olmak için çağımızın diliyle medya-dijital okuryazar olmanın gerekliliğini değerlendirdi.
Düzenlenen eğitim ile gelişen bilgi, iletişim ve bilgisayar teknolojileri ile çağımızın değişen "okuryazarlık" ve ''dijital'' beceri ve anlayışlarını bilen ve uygulayan öğrencilerin yetiştirilmesini sağlamak amacıyla eğiticilerin; yeni okuryazarlık strateji, yöntem ve tekniklerle donatılması sağlandı. Eğiticileri, dolaylı olarak da öğrencileri, bilgisayar ve bilgi teknolojileri ile donatılmış yeni Dünya şartlarına hazırlamanın yöntemleri üzerine çalışmalar yapıldı. 
"Dijital Medya Okuryazarlığı" konusunda yapılandırılmış eğitim hareketi sonucunda; Avrupa farkındalığı oluşturularak iyi uygulamaların ülkemizde de yer alması, mesleki ve kişisel gelişimlerinde edindikleri yetkinliklerle birlikte farklılaşma kaydedilmesi, AB Projesi içinde yer alarak mesleki yetkinliklerini artırılması hedefleniyor.  
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: Müdürlükten, , İspanya'ya, eğitim, hareketi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı