BÜYÜKŞEHİR, KENDİ YAZILIMINI GELİŞTİRDİ

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

SATILIK KONUTLAR

SATILIK KONUTLAR

Haber
28 Nisan 2021 - Çarşamba 09:51 Bu haber 6257 kez okundu
 
BÜYÜKŞEHİR, KENDİ YAZILIMINI GELİŞTİRDİ
Ordu Büyükşehir Belediyesi, belediye hizmetlerinin daha hızlı ve daha etkin yürütülmesi için yeni bir yazılım geliştirdi. Kullanımına başlanan ve Altyapı Ruhsat Denetim Bilgi Sistemi (ARDBİS) olarak adlandırılan sistem kendi alanında en gelişmiş yazılım olma özelliğini taşıyor
Teknoloji Haberi
BÜYÜKŞEHİR, KENDİ YAZILIMINI GELİŞTİRDİ

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in gençlerin bilim ve teknolojiye olan ilgisini artırmak ve Ordu’yu bir yazılım üssü haline getirmek amacıyla temellerini attığı Büyükşehir Belediyesi iştiraki Ordu Yazılım A.Ş. (ORYAZ), belediye çalışmalarını kolaylaştıracak yeni bir yazılım geliştirdi. Bu kapsamda ORYAZ A.Ş. mühendislerince üretilen ve kısa adı ARDBİS olan Altyapı Ruhsat Denetim Bilgi Sistemi büyükşehir belediyeleri, il ve ilçe belediyeleri, su, elektrik, doğalgaz, internet, kablo TV gibi kazı yapan tüm altyapı kuruluşlarının gerçekleştirdiği çalışmaların tek merkezden koordinasyonunu sağlıyor.
Kendi alanında en gelişmiş yazılım olan ARDBİS, öte yandan belediyelerin altyapı çalışmalarını, ruhsat işlem ve süreçlerini online olarak yönetebilmesine katkı sunuyor. Yazılım ayrıca şehirlerin altyapı sayısal haritalarının oluşturulmasına da imkân sağlıyor. 
ORYAZ A.Ş. daha önce de Türkiye’de ilk olan ve GSM ile uzaktan dolum yapılabilen SUVER 2020 isimli su sayacını yazılımını gerçekleştirmiş, Ordu Büyükşehir Belediyesi de bu kapsamda seri üretime geçmişti. 
ORYAZ A.Ş. diğer projelerinde olduğu gibi ARDBİS yazılımıyla da üretmeyi, istihdam sağlamayı, katma değer oluşturmayı, başka şehirlere ve ülkelere de yazılım satarak Türkiye’ye ve özellikle Ordu’ya kaynak ve döviz girdisi sağlamayı amaçlıyor.
 
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: BÜYÜKŞEHİR,, KENDİ, YAZILIMINI, GELİŞTİRDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı