Efecan YILMAZ ŞEHRİNE SAHİP ÇIKAN TRİBÜN ÇOCUKLARI

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

SATILIK KONUTLAR

SATILIK KONUTLAR

Mantar üretim tesisi artıyor

Mantar üretim tesisi artıyor

Yazı Detayı
11 Ocak 2018 - Perşembe 08:20 Bu yazı 9729 kez okundu
 
ŞEHRİNE SAHİP ÇIKAN TRİBÜN ÇOCUKLARI
Efecan YILMAZ
efecanylmaz@gmail.com
 
 
Bu pankartı ilk gördüğümde ‘’Cuk’’ diye oturmuş diye geçirdim içimden. Sadece bir futbol takımı değil peşinden koşulan şey, kavga taptaze kan kokan bir sokak kavgası değil sadece. Bu kavga çok büyük bir kavga ve o kadar yumruğa rağmen ayakta duranları, taş atana ekmek atarak karşılık verenleri takdir etmeden geçemem.
Evet. Orduspor tribün gruplarından Fidangör grubu. Aylardır herkesin ilgisini çeken şeylere imza atıyorlar. Daha doğrusu insanlık adına yapılması gerekenleri yapıyorlar. Kimisi şov diyor kimisi karşı bir siyasi grup ve asıl acı olanda sessizce helal diyenlerde çok. Ama sessizce!
Grubun çok içerisinde birisi değilim. Büyüklerini okul yıllarımdaki arkadaş ortamımdan ve muhabirlik zamanlarımdan tanırım. Böyle bir yazıyı kaleme almakta ki amacımda kimseyi pohpohlamak değil. Aslına bakarsanız o kadar yapılan şeye hala helal olsun diyemeyenleri de yadırgarım. Valla kimse kusura bakmasın ben ‘’Helal Olsun’’ derim.
Hatta şöyle bir durum var. Ordusporun Süper Lig zamanlarında maraton tribününün köşesinde, demir parmaklıklar arasında toplanan gruplar ve kuzey kale arkasında toplanan sadece tek bir grup vardı hani. İşte o tek bir grup Fidangördü. Bedavacı değil kombineliydi. Kulübe para kazandırıyorlardı. Ve yine maalesef tek bir grup olarak duruyorlar.
Kapı kapı gezerek futbolculara yemek taşıyan, hesap numaraları açıp yardım toplayan, affedersiniz ama adeta bir şeyler dilenme mecburiyetinde bırakılan bir taraftar grubunun şehrin takımını bu denli önemsemesinin neyi yanlış? Neresi tutarsız?
Burada ORDUSPOR yada yeni orduspor tartışması yapmayacağım. Kim neye gönül vermiş beni ilgilendirmez. Aynı duruma yeni orduspor düşse ve böyle bir taraftar kitlesi olsa onu da alkışlamadan geçmem. 
Haa… Bu kadar uzun uzuna yazar mıyım? Sanırım yazmam. Çünkü Orduspor benim çocukluğum, Orduspor bir çınar ve sayfalara sığdıramam o tarihi.
Kısa birkaç sözde Sn. Milli Piyango Talihlimize  
Öncelikle paranı hayırlısıyla harcamayı canı gönülden diliyorum. Yalnız birkaç kelam etmeden geçemeyeceğim. İlk açıklamalarından anlaşılacağı üzere jeep tutkun olduğu ve yeni orduspora bağış yaparak futbolu sevdiğin aşikar. Şehrin takımını desteklemen, bunu düşünmen oldukça ince bir davranış. 
Ancak sana şehir takımını sevdiren, belki onlarca maçına gittiğin, üşüdüğün, üzüldüğün takım, daha 2 yada 3 yıllık bir maziye sahip olan, arkasında maddi olarak yeterince itici gücü bulunan yeni orduspor olmasa gerek. Hadi olsa bile maçlarına rakip takımının belediyelerinin desteği ile gidebilen Orduspor için 52 TL bari açıklasaydın. 
Neyse zenginin malı züğürdün ağzını yorarmış misali her şeyin hayırlısı demekten başka çare yok. 
 
Etiketler: ŞEHRİNE, SAHİP, ÇIKAN, , TRİBÜN, ÇOCUKLARI,
Yorumlar
Haber Yazılımı