ÜNYE BELEDİYESİ STANDINA YOĞUN İLGİ

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

SATILIK KONUTLAR

SATILIK KONUTLAR

Haber
27 Eylül 2021 - Pazartesi 09:00 Bu haber 495 kez okundu
 
ÜNYE BELEDİYESİ STANDINA YOĞUN İLGİ
İstanbul'da düzenlenen Restorasyon ve Kültür Mirasını Koruma Fuarı’nda (YAPEX), Ünye Belediyesi'nin standı ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü
Gündem Haberi
ÜNYE BELEDİYESİ STANDINA YOĞUN İLGİ

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Fuara ilişkin yaptığı açıklamada, "Ünye Belediyesi olarak tarihi miraslarımızı hem turizme hem de kentimize kazandırırken, yürüttüğümüz projelerin ödüle layık görülmesi bizleri gerçekten mutlu etmiştir. Bizler sadece tarihi miraslarımızı gün yüzüne çıkarmıyor, aynı zamanda Ünye’mizin birçok değerini de yeniden ekonomiye kazandırıyoruz." dedi.
  Tarihi Kentler Birliği ve Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı (ÇEKÜL), Ünye Belediyesi'ne, Kalede yaptığı restorasyon çalışmalarından dolayı "Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması" "Başarı Ödülü" verdi. Ödül töreni dolayısıyla 22-23-24 Ekim tarihlerinde İstanbul Zeytinburnu İlçesi'nde bulunan Yenikapı Etkinlik Alanı'ndaki Dr. Mimar Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen organizasyonda Ünye Belediyesi’nin standı hem Türkiye geneli Belediye Başkanlarından hem de ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü.
Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, fuar alanındaki standı ziyaret eden Türkiye genelinden Belediye Başkanları ve ziyaretçilerle bizzat ilgilenerek Ünye’nin kültürel miraslarını ve yöresel ürünlerinin anlatımını bizzat yaptı.
 
Yöresel Ürünleri Ekonomiye Kazandırıyoruz Projesi
Ünye Belediyesi'nin “Yöresel Ürünleri Ekonomiye Kazandırıyoruz” projesi kapsamında geçtiğimiz yıl başlattığı Cennet Hurması Pekmezi ve Ünye’ye has İsabella Üzüm Suyu gibi ürünlerin işlenerek üretimi, tanıtımı, pazarlanması ve yöre ekonomisine kazandırılması çalışmalarına devam ediyor.
 
Ünye Kendi Markasını Oluşturdu
Ünye Belediyesi yöresel ürünlerin profesyonel bakış açısı üretilmesi ve pazarlanması yönünde çok önemli bir çalışmaya da imza attı. Üretilen ürünler için marka değeri oluşturan Ünye Belediyesi üretilen ürünlere “Ünye İskelesi” markasını entegre etti. Marka tescili de onaylanan “Ünye İskelesi” ürünleri tüm Türkiye’de ve uluslararası pazarda bu isimle pazarlanacak. Böylece ürünlerde Ünye’nin tanıtımı da gerçekleştirilmiş olacak.
 
Ünye Ticaret Borsası da Sahada
Ünye Belediyesi ile işbirliği içerisinde İstanbul’da düzenlenen fuara katılım sağlayan Ünye Ticaret Borsası, üye firmaları ile fındık ve fındıktan üretilen ürünlerin tanıtımını gerçekleştiriyor. Bu anlamda etkin bir rol üstlenen Ünye Ticaret Borsası fındıktan elde edilen farklı tüketim ürünlerinin de bölge ekonomisine kazandırılması yönünde çalışmalar yürüyor.
İstanbul'da düzenlenen Restorasyon ve Kültür Mirasını Koruma Fuarı’nda (YAPEX) ziyaretçilerle bizzat ilgilenen Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Ünye Belediyesi olarak tarihi miraslarımızı hem turizme hem de kentimize kazandırırken, yürüttüğümüz projelerin ödüle layık görülmesi bizleri gerçekten mutlu etmiştir. Bizler sadece tarihi miraslarımızı gün yüzüne çıkarmıyor, aynı zamanda Ünye’mizin birçok değerini de yeniden ekonomiye kazandırıyoruz. “Yöresel Ürünleri Ekonomiye Kazandırıyoruz” projesi ile yürüttüğümüz çalışmalar meyvelerini veriyor. “Ünye İskelesi” markası ile ilçemizde yetişen ürünleri işleyerek tüketicilere sunmuş oluyoruz. Burada iki amacımız var. Birincisi bölgemizde yetişen ürünlerin piyasa değeri oluşturması, ikincisi ise Ünye Belediyesi olarak üreticilerimizin bu noktada ek gelir sağlaması için kendilerine öncülük yapmak. İlerleyen zamanlarda daha geniş kapsamlı üretim tesisleri oluşturarak ciddi katma değer oluşturmayı planlıyoruz.” dedi.
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: ÜNYE, BELEDİYESİ, STANDINA, YOĞUN, İLGİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı