Turizm Fakültesinde çalışmalar sürüyor

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

SATILIK KONUTLAR

SATILIK KONUTLAR

Haber
10 Kasım 2020 - Salı 10:52 Bu haber 3807 kez okundu
 
Turizm Fakültesinde çalışmalar sürüyor
Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan, Güzelyalı Yerleşkesinde çalışmalarına devam edilen Turizm Fakültesinde incelemelerde bulundu
Eğitim Haberi
Turizm Fakültesinde  çalışmalar sürüyor

Toplamda 5 bin 800 metrekare alana sahip olan Güzelyalı Yerleşkesi’nde eğitim faaliyetlerine başlayacak olan Ordu Üniversitesi Turizm Fakültesinde bakım ve onarım çalışmaları devam ediyor. Eğitim öğretim faaliyetlerini bin 300 metrekarelik alanda sürdürecek olan Turizm Fakültesine toplamda bin metrekare alan üzerine 50 kişinin konaklayabileceği 14 odalı bir Uygulama Oteli yapılıyor. Bununla birlikte 150 metrekarelik bir alan üzerine Uygulama Restoranı yapılması planlanıyor.
Turizm Fakültesinde gerçekleştirilen çalışmaları yerinde inceleyerek Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Şafak Şahin’den bilgi Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan, “Üniversitemizin Turizm Fakültesi ve Uygulama Oteli’ni inşallah bu binada hizmete açacağız. Fakültemizin daha önceki yıllarda kağıt üzerinde açılımı gerçekleştirilmiş, biz de onu fiili olarak hayata geçireceğiz. Ordu Üniversitesi Yönetim Kurulu Kararı ile önceden Ziraat Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi olarak hizmet veren binamızı orijinal halini koruyarak yeni dönemde Turizm Fakültesi ve Uygulama Oteli olarak hizmete açacağız. Şu anda binamızda tadilat çalışmaları devam ediyor. Binamızın arka tarafında daha sonradan inşa edilen bölüme, içerisinde gerekli düzenlemeleri yaparak 40-50 kişinin konaklayabileceği 14 odalı bir Uygulama Oteli inşa ediyoruz. Uygulama Oteli öğrencilerimizin turizm anlamında eğitim faaliyetlerine devam ederken teoride edindikleri bilgileri uygulamaya dönüştürecekleri bir saha olacaktır. İnanıyorum ki Turizm Fakültemiz Üniversitemize ve ilimize bir katkı sağlayacaktır. Ordu Üniversitesi olarak şehrimize, bölgemize ve ülkemize katkı sunma hedefiyle çalışmalarımızı aralıksız sürdürmeye devam ediyoruz.” dedi.
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: Turizm, Fakültesinde, , çalışmalar, sürüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı