SON BAŞVURU 30 HAZİRAN

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

SATILIK KONUTLAR

SATILIK KONUTLAR

Mantar üretim tesisi artıyor

Mantar üretim tesisi artıyor

Haber
04 Haziran 2021 - Cuma 09:53 Bu haber 4534 kez okundu
 
SON BAŞVURU 30 HAZİRAN
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, fındık üreticilerinin 2021 alan bazlı gelir desteğinden faydalanabilmeleri için Çiftçi Kayıt Sistemi başvurularını 30 Haziran'a kadar yapmaları gerektiğini bildirildi
Ekonomi Haberi
SON BAŞVURU 30 HAZİRAN

Fındıkta alan bazlı gelir desteğinin 2009 yılından beri ödendiğini belirten TZOB Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, Fındık üreticilerinin devlet desteğinden memnun olduğunu ancak 2021 yılı destek ödemelerine zam yapılması gerektiğinin altını çizdi. Sözlerini sürdüren Soydan, şu an devam eden 2021 yılı müracaatlarının ise 30 Haziran'da sona ereceğini ve üreticilerin bu süreci mutlaka takip etmeleri gerektiğini vurguladı. Soydan, Üreticilerin desteklemeden faydalanmak için Çiftçi Kayıt Sistemi başvurusunu mutlaka yapması gerektiğini yoksa destekleme ödemelerinden yararlanamayacaklarını söyledi. Üreticilere çağrıda bulunan Soydan, şu ifadelere yer verdi; ''2021 yılı alan bazlı gelir desteği ile mazot ve gübre dosyaları 30 Haziran itibariyle son buluyor. Bu sürenin uzatılıp uzatılmayacağı ise henüz belli değil. Bu sebepten üreticilerimiz bu başvuruyu ay sonuna kadar mutlaka yapmalılar. Üreticilerimizin bu süreyi en iyi şekilde takip etmesi gerekiyor'' dedi.
 
''127 bin civarında üretici başvurdu''
Soydan; ''2020 yılı alan bazlı destek ödemesi ile mazot ve gübre desteği ödemesinden faydalanabilmek için geçen yıl 127 bin civarında üretici başvuruda bulundu. Tabi çeşitli sebeplerden başvuru yapamayan üreticilerimiz de oldu. Bu nedenle üreticilerimiz işini son güne bırakmasınlar ve 30 Haziran'a kadar başvurularını yapsınlar'' dedi. 
 
''2021 ödemeleri zamlı olmalı''
Dönüm parası olarak da bilinen alan bazlı gelir desteğinin 2014 yılından bu yana 174 lira olarak ödendiğini hatırlatan TZOB Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, ''2021 yılı destek ödemlerine zam yapılması yönünde talebimiz var'' dedi. Sözlerini sürdüren Soydan, şu ifadelere yer verdi; ''Artan döviz kurları ve giderlerin bu yıl daha da artması nedeni ile verilecek olan fındık destekleme parasının miktarının daha fazla olması gerektiği konusunda hem bizler hem de üreticilerimiz hem fikir. Bu kapsamda destek ödemlerine zam yapılması için talebimiz var. 2021 yılı destek ödemeleri mutlaka zamlı verilmelidir'' dedi.
 
 
Kaynak: Editör: Afiş gazetesi/Emrah Gemicioğlu
Etiketler: SON, BAŞVURU, 30, HAZİRAN,
Yorumlar
Haber Yazılımı