ORDU'DA 'AMATÖR SPOR HAFTASI' YÜRÜYÜŞ İLE BAŞLADI

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

SATILIK KONUTLAR

SATILIK KONUTLAR

Haber
04 Ekim 2021 - Pazartesi 17:33 Bu haber 1642 kez okundu
 
ORDU'DA 'AMATÖR SPOR HAFTASI' YÜRÜYÜŞ İLE BAŞLADI
Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü ile Amatör Spor Federasyonları Konfederasyonu tarafından düzenlenen "Amatör Spor Haftası" Ordu'da gerçekleştirilen kortej yürüyüşü ile başladı.
Spor Haberi
ORDU'DA 'AMATÖR SPOR HAFTASI' YÜRÜYÜŞ İLE BAŞLADI

 

 

Amatör Spor Haftası etkinlikleri çerçevesinde protokol üyelerinin, antrenörlerin ve sporcuların katıldığı kortej yürüyüşü Altınordu Atatürk Spor Salonundan Ceren Özdemir Meydanına kadar gerçekleşti.

Kortej yürüyüşüne; Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, Ordu Amatör Spor Federasyonu Başkanı, antrenörler, sporcular ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Yürüyüşün ardından açıklamalarda bulunan Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa  Genç; Gençlik ve Spor Bakanlığımız, Spor Genel Müdürlüğümüz ile Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından her yıl ortaklaşa planlanan ve her yaştan insanın spor yapması için düzenli fiziksel aktivitelerin oluşturulmasını sağlamak ve yeni bireylerin spora kazandırılması için farkındalık yaratmak amacıyla gerçekleştirilen "Amatör Spor Haftası" bu yıl 04-10 Ekim 2021 tarihleri arasında tüm Türkiye'de farklı etkinliklerle kutlanacak. İlimizde de 'Amatör Spor Haftası Etkinlikleri' kortej yürüyüşümüzü sizlerin katılımı ile başlattık.

Amatör Spor Haftasının amacı; çocuk ve gençlerimizi spora yönlendirmek, sporu sevdirmek, gençlerimizi kötü alışkanlıklara karşı korumak, ruhen ve bedenen sağlıklı nesiller yetiştirebilmektir. Bu amaca ulaşmak için il müdürlüğü olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Amatör Spor Haftası Etkinlikleri kapsamında 7 farklı branşta spor etkinliklerimiz olacaktır. Tüm halkımızı etkinliklerimize davet ediyoruz.

 

Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: ORDU'DA, 'AMATÖR, SPOR, HAFTASI', YÜRÜYÜŞ, İLE, BAŞLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı