Okçuluk Minikler Açık Hava Türkiye Şampiyonası başladı

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

SATILIK KONUTLAR

SATILIK KONUTLAR

Haber
27 Ağustos 2021 - Cuma 08:59 Bu haber 1650 kez okundu
 
Okçuluk Minikler Açık Hava Türkiye Şampiyonası başladı
Okçuluk Minikler Açık Hava Türkiye Şampiyonası Zafer Kupası Ordu'da başladı
Spor Haberi
Okçuluk Minikler Açık Hava  Türkiye Şampiyonası başladı

26-29 Ağustos 2021 tarihleri arasında Ordu 19 Eylül Stadyumunda gerçekleştirilecek “Minikler Açık Hava Türkiye Şampiyonası Zafer Kupası” açılış törenine, Vali Tuncay Sonel’in yanı sıra AK Parti Ordu Milletvekili Dr. Şenel Yediyıldız, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, İl Emniyet Müdürlüğü Doğu Ateş, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Mehmet Balcı, Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, İl Müftüsü Dr. İsmail Çiçek, MHP İl Başkanı Naci Şanlıtürk, Türkiye Okçuluk Federasyonu Başkanı Abdullah Topaloğlu, Okçuluk Milli Takım Antrenörü Yusuf Göktuğ Ergin ve 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda Türkiye'ye tarihindeki ilk Olimpiyat madalyasını kazandıran Milli Okçu Mete Gazoz ve 2020 Tokyo olimpiyatlarında karışık takım bronz madalya maçında 4. olan Yasemin Ecem Anagöz ve sporcuların aileleri katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan “Minikler Açık Hava Türkiye Şampiyonası Zafer Kupası” açılış töreni, protokol konuşmaları ile devam etti. Vali Tuncay Sonel törende yaptığı konuşmada, sporcuları Ordu’da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, sporculara başarılar diledi. “Bugünün bir özelliği de 26 Ağustos 1071 Malazgirt Zaferimizin 950. yıldönümü olmasıdır. Yine 22 Ağustos 1921 tarihinde Kurtuluş Savaşı'mızın zirvesi olan Sakarya Meydan Muharebesinin 100. yıldönümü. Önemli bir günde şehrimizde çok güzel bir şampiyona yapılıyor ve inşallah içinizden nice şampiyonlar çıkar. İçinizden çıkan bu şampiyonlar hem milli marşımızı, hem rengini şehitlerimizin kanından alan beyaz ay yıldızlı, al bayrağımızı gönlerde dalgalandırdılar” diyerek sözlerini sürdüren Vali Sonel, Ordu’nun yeşili ve mavisiyle görülmeye değer bir şehir olduğunu da dile getirdi.
Ordu ilinin aynı zamanda bir spor şehri olduğuna dikkat çeken Vali Tuncay Sonel, Ordu’ya yapılan yatırımlarda her daim destek veren başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na ve emeği geçenlere teşekkür etti. Minikler Açık Hava Türkiye Şampiyonası Zafer Kupası’nın Ordu’ya, ülkemize hayrılar getirmesini temenni eden Vali Sonel, “İnşallah ileride aranızda bu çocuklarımızdan Avrupa, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonlarının çıkacağına inanıyoruz. Çünkü, Mete evladımız bunun en güzel örneği" diye konuştu.
Törende, AK Parti Ordu Milletvekili Dr. Şenel Yediyıldız da bir konuşma yaparak, Milli Okçumuz Mete Gazoz ile Yasemin Ecem Anagöz’e başarılarından dolayı tebrik ederek, Şampiyonaya katılan sporculara başarılar diledi.
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ise “Bu minikler yarışmasında her biri birer Mete olacak, her biri birer Yasemin olacak ve bizim için bir guru tablosu oluşturacaklar. Ordu’muz aynı zamanda bir spor merkezi. Sayın Valimizin değerli katkılarıyla, Milletvekillerimizin katkılarıyla çok güzel çalışmalar yapıyoruz. İnşallah hep beraber bu çalışmaları birlikte gerçekleştireceğiz ve yeni Meteler, Yaseminler yetiştireceğiz. Bunun için bu kardeşlerimize bugün minik gözüyle bakıyoruz ama her biri yakında dev olacaklar, İstiklal marşımızı ve bayrağımızı göndere çektirerek bizlere mutluluk yaşatacaklarını düşünüyorum. Ordu’da sizi ağırlamaktan mutluluk ve şeref duyuyoruz” diye konuştu.
Düzenlenen yarışmada Ordu’dan çok başarılı okçuların çıkacağına inandığını söyleyen Topaloğlu konuşmasını şu sözlerle tamamladı: “Bugün burada gerçekten çok önemli iki olayı kutluyoruz. Birincisi Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunlarında sporcularımızın çok büyük başarılarını burada kutluyoruz. İkincisi de minikler yarışmasında da geleceğin Metelerini ve Yaseminlerini burada göreceğiz. Bizler hepimizin duyduğu gururu ve sevinci miniklerimiz de paylaşsınlar istedik ve bu nedenle bugün Ordu’dayız. Ordu’da bize gösterilen ilgiye, sevgiye çok çok teşekkür ediyorum. Burada biraz sonra geleceğin Metelerini, Yaseminlerini seyredeceğiz. İnşallah Ordu’dan mutlaka çok başarılı okçular çıkaracağımıza inanıyorum.”
Genç, Ordu’da spor alanında, her alanda faaliyet gösterilmesinde, yeni tesislerin yapılmasında katkısı olan başta Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, Vali Tuncay Sonel’e, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e ve emeği geçen herkese teşekkür ederek, Ordu’nun spor şehri olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini söyledi.
Konuşmaların ardından 2020 Tokyo Olimpiyat Sporcuları Mete Gazoz ve Yasemin Ecem Anagöz ile Okçuluk Milli Takım Antrenörü Yusuf Göktuğ Ergin, Türkiye Okçuluk Federasyonu Başkanı Abdullah Topaloğlu tarafından ödüllendirildi.
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: Okçuluk, Minikler, Açık, Hava, , Türkiye, Şampiyonası, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı