OBB’den çocuklara özel hediye

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

SATILIK KONUTLAR

SATILIK KONUTLAR

Haber
10 Mayıs 2021 - Pazartesi 10:26 Bu haber 3487 kez okundu
 
OBB’den çocuklara özel hediye
Ordu Büyükşehir Belediyesi ve iştiraki ORBEL iş birliğinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na yönelik düzenlenen canlı yayın programına katılan tüm çocuklar için hazırlanan hediye paketleri Türkiye’nin dört bir yanına gönderilmek üzere yola çıktı
Eğitim Haberi
OBB’den çocuklara özel hediye

Korona virüs salgını dolayısıyla uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusunu bu yılda evlere taşıdı. Bu özel günde çocukları unutmayan Ordu Büyükşehir Belediyesi, iştiraki olan ORBEL şirketi iş birliğinde Kent Orkestrası ve Çocuk Korosu tarafından hazırlanan bir konser verdi. Canlı yayınlarla bayram coşkusunu evlere taşıyan Büyükşehir Belediyesi, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları doğrultusunda çocuklara birde sürpriz hazırladı. 
CANLI YAYINA KATILAN HERKESE GÖNDERİLDİ 
Hazırlanan bu sürprizde canlı yayınlara katılım sağlayan, yorum yapan, özelden yazan tüm çocuklara sağlıklı beslenme konusunda model olan ve Ordu’nun doğal besinlerini tanıtan Türkiye’nin ilk yerli ve milli karakteri “Şakrak” hikâye kitabı ve çantasının hediye edileceği duyuruldu. 
Büyükşehir Belediyesi tarafından oluşturulan ekipler canlı yayın süresince yayına katılan tüm çocukları tek tek tespit ederek kayıt altına aldı. Daha sonra adresleri belirlenen çocuklar için hazırlıklara başlayan Büyükşehir Belediyesi, ORBEL tarafından hazırlanan ve içerisinde “Şakrak” kitabının yanı sıra Ordu Büyükşehir Belediyesi Kültür, Turizm ve Sanat Dairesi Başkanlığı’nın kültür yayınları ile birçok hediyenin yer aldığı paketleri 81 ilden istekte bulunan çocuklara göndererek çifte bayram yaşamalarını sağlayacak. 
Çocuklar için hazırlanan hediyelerin bayram öncesi adreslere ulaştırılacağını ifade eden ORBEL A.Ş. İnsan Kaynakları ve Eğitim Koordinatörü Serap Uzun, çocuklara bayram sevinci yaşatmak istediklerini söyledi. 
Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in çocukları asla unutmadığını ve böyle bir sürpriz hazırlanmasını sağlayarak çocukları sevindirdiğini belirten Koordinatör Serap Uzun, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda pandemi dolayısıyla çocuklarımıza yönelik özel bir program gerçekleştirdik. Bu programa katılan çocuklarımıza Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talebi üzerine bir sürpriz hazırladık. Bu kapsamda Türkiye’nin ilk yerli ve milli karakteri “Şakrak” hikâye kitabı ve çantasını programa katılan çocuklara verileceğini duyurduk. Bu doğrultuda bizlere ulaşan ve iletişim bilgilerini paylaşan çocuklarımız için hazırladığımız hediyelerimizi göndermeye başladık. Bayram öncesinde yapacağımız bu çalışma ile çocuklarımızı sevindirmiş olacağız” dedi. 
Hediyeleri ulaşan ve “Şakrak” kitabını okuyan çocuklardan geri dönüşler beklediklerini aktaran Uzun, “Hediyeleri ulaşan çocuklarımızdan bizlerinde küçük bir isteği olacak. Bayram sürecinde çocuklarımızdan kitap ile ilgili düşüncelerini, oluşturacakları figürleri, resimleri, objeleri ve video çekimlerini bizlerle paylaşmalarını istiyoruz. Bize gönderilen bu argümanlarla bir köşe yaparak bu çalışmalara yer vermek istiyoruz” diye konuştu. 
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: OBB’den, çocuklara, özel, hediye, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı