KORONAVİRÜSE KARŞI TURŞU KALKANI

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

SATILIK KONUTLAR

SATILIK KONUTLAR

Mantar üretim tesisi artıyor

Mantar üretim tesisi artıyor

Haber
27 Ekim 2021 - Çarşamba 09:56 Bu haber 356 kez okundu
 
KORONAVİRÜSE KARŞI TURŞU KALKANI
Ordu’da kış hazırlığını sürdüren vatandaşlar, koronavirüse karşı da bağışıklığı güçlendirdiği söylenen kırmızı pancar turşularını kurmaya devam ediyor
Gündem Haberi
KORONAVİRÜSE KARŞI TURŞU KALKANI

Kış hazırlıklarına devam eden vatandaşlar, kocabaş turşusu olarak da bilinen kırmızı pancar turşularının yapımına hız verdi. Şifa kaynağı olan turşuların hem lezzetli hem de sağlığa faydalı olduğunu söyleyen ev hanımları, kış aylarında tüketmek için doğal ürünler hazırlıyor. Uzmanların ise koronavirüse karşı bağışıklığı güçlendiren besin tüketimine yönelik önerileri sürüyor. Antioksidan ve mikroorganizma içeriği yüksek besin öğesi olan kırmızı pancar turşusu da bu öneriler arasında yer alıyor. Yüksek antioksidan özelliği bulunan kırmızı pancarın yararları saymakla bitmiyor. Kırmızı pancarlar A-B-C-P vitaminlerine sahip olduğu için minerallerce zengindir. Kırmızı pancar hakkında yapılan çalışmalar iltihapla savaşma, kan basıncını düşürme gibi pek çok faydalarının olduğunu ortaya çıkarmıştır. Kırmızı pancar yararlı ve besleyici bir kök sebzedir. Natürel antioksidan özelliği sayesinde kansere karşı koruyucudur. Kırmızı pancarın içeriğinde bulunan protein, C vitamini, potasyum, lif gibi mineraller vardır. Kırmızı pancar çiğ yenilebildiği gibi yemeklerde sebze olarak ilave edilebilir. Pek çok rahatsızlığa karşı koruyucu özelliğe sahiptir.
 
Bağışıklığı kuvvetlendirir
Bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesi kişileri bütün rahatsızlıklardan korumaktadır. Bu sebeple en mühim vitamin kaynağı C vitaminidir. Stresin ve enfeksiyonun azalması için vücudun C vitamini alması gereklidir. Ayrıca bağışıklık sisteminin güçlü olması bireyleri her rahatsızlığa karşı koruyacaktır. Uzmanlara göre; kırmızı pancarın yeteri kadar tüketimi bağışıklığı kuvvetlendirecek ve bireyleri rahatsızlıklara karşı koruyacak, yaşanmakta olunun rahatsızlıkların da daha kolay şekilde atlatılmasına destek olacaktır.
 
Kaynak: Editör: Afiş gazetesi/Emrah Gemicioğlu
Etiketler: KORONAVİRÜSE, KARŞI, TURŞU, KALKANI,
Yorumlar
Haber Yazılımı