Kadın arıcı hibe desteğiyle büyüdü

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

SATILIK KONUTLAR

SATILIK KONUTLAR

Mantar üretim tesisi artıyor

Mantar üretim tesisi artıyor

Haber
05 Haziran 2021 - Cumartesi 10:22 Bu haber 3453 kez okundu
 
Kadın arıcı hibe desteğiyle büyüdü
Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından uygulanan "Genç Çiftçi Projesi"nden faydalanan 58 genç arıcıdan biri olan Melek Ceylan; 40 adet arılı kovan ile başladığı arıcılıkta kovan sayısını 100'e çıkarttı.
Ekonomi Haberi
Kadın arıcı hibe desteğiyle büyüdü

Genç kadın arıcıyı ziyaret eden İl Tarım ve Orman Müdürü Kemal Yılmaz yaptığı açıklamada; "İlimizde Bakanlığımız tarafından uygulanan genç çiftçi projesi kapsamında 58 arıcımıza 40'ar adet kovandan toplam 2 bin 320 adet arılı kovan hibe edilmiştir. Genç arıcılarımızın tamamına yakını arılarını artırmış ve toplam da projeden yararlanan genç çiftçilerimizin arılı kovan varlığı 5 bin 276'ya ulaşmıştır" dedi.
Genç çiftçi projesi ile ilimiz arıcılık faaliyetlerine önemli katkı sağlandığını ifade eden İl Müdürümüz; "2018 yılında genç çiftçi projesi kapsamında 30 Bin TL değerinde 40 adet arılı kovan hibe alarak arıcılığa başlayan Gürgentepe ilçesi Hasancık mahallesinde yaşayan Melek Ceylan, şuan itibariyle kovan sayısını 100'e çıkarttı. Proje sayesinde arıcılıkla tanışan kadın arıcımız, yılda yaklaşık 2 ton bal üretirken, evine de ekonomik katkı sunmaya başladı" ifadelerini kullandı.
İl Müdürü Yılmaz, genç arıcılarımızın 132 ton bal üretimi ile Ordu ekonomisine yılda 2.6 Milyon TL katkı sağladığını belirterek, bir kısmının da polen ve arı sütü üretimine başladığını vurguladı.
Proje ile birlikte arıcılığa başlayan Melek Ceylan ise; "Genç Çiftçi Projesi sayesinde arıcılıkla tanıştım ve işimi çok seviyorum. Ev ekonomisine bu sayede destek oluyorum. Kovan sayısını daha da artırmayı hedefliyorum. Tüm ev hanımlarına bu tarz projeleri kesinlikle öneriyorum. Destek veren Tarım ve Orman Bakanlığına teşekkür ediyorum" dedi. 
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: Kadın, arıcı, hibe, desteğiyle, büyüdü,
Yorumlar
Haber Yazılımı