BAHÇEŞEHİR KOLEJİ'NDEN ORDU'YA FEN VE TEKNOLOJİ LİSESİ

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

SATILIK KONUTLAR

SATILIK KONUTLAR

Haber
10 Haziran 2021 - Perşembe 09:15 Bu haber 3461 kez okundu
 
BAHÇEŞEHİR KOLEJİ'NDEN ORDU'YA FEN VE TEKNOLOJİ LİSESİ
Bahçeşehir Koleji, Türkiye’nin 16. Fen ve Teknoloji Bilimleri Lisesi'ni, Ordu-Giresun Enver Yücel Kampüsü’nde hayata geçirecek. Önümüzdeki eğitim-öğretim yılından itibaren öğrencilerini ağırlayacak olan kampüste 120 öğrenci, hazırlık ile birlikte 5 yıl boyunca eğitim alacak.
Eğitim Haberi
BAHÇEŞEHİR KOLEJİ'NDEN ORDU'YA FEN VE TEKNOLOJİ LİSESİ

Bahçeşehir Koleji tarafından 2006 yılında kurulan ve Türkiye’de STEM eğitimi verilen ilk lise olma özelliğini taşıyan Fen ve Teknoloji Liseleri yaygınlaşmaya devam ediyor. Türkiye genelinde 15 kampüsü bulunan Fen ve Teknoloji Liseleri’nin sayısı, Ordu Giresun Enver Yücel kampüsü ile 16’ya ulaşıyor. Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Liseleri öğrencileri akademik başarılarının yanı sıra pek çok alanda faaliyet gösteriyor. Bahçeşehir Koleji’nin, Türkiye genelindeki 16. Fen ve Teknoloji Lisesi Ordu’da açılacak. İHA derslerinin de verileceği model havacılık sınıfı, drone eğitim laboratuvarı ve robotik atölyelerinin de yer alacağı Bahçeşehir Koleji Ordu-Giresun Enver Yücel Fen ve Teknoloji Lisesi, 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı itibarıyla eğitime başlayacak. Lisenin tanıtımıyla ilgili Altınordu'da Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan Bahçeşehir Koleji Ordu-Giresun Enver Yücel Kampüsü’nde toplantı düzenlendi. Düzenlenen toplantıya: Bahçeşehir Koleji Genel Müdür Yardımcısı Savaş Boyar, Sosyal Medya ve Dijital Güvenlik Eğitim Araştırma Merkezi (SODİMER) Başkanı Prof. Dr. Levent Erarslan, Bahçeşehir Koleji Ordu-Giresun Enver Yücel Kampüsü Fen ve Teknoloji Lisesi Müdürü Semra Ebil ile İlköğretim Müdürü Pınar Tokatlı katıldı.
 
''Öğrenciler her yıl uluslararası olimpiyatlarda derece alıyor''
Robotik yarışmaları, bilim olimpiyatları, patent ve faydalı modeller konusunda yoğun bir şekilde çalışan öğrenciler bu alanlarda aldıkları ödüllerle hem Türkiye’de hem dünyada isimlerinden söz ettirirken, 2009 yılından beri ulusal ve uluslararası robotik turnuvalarında sayısız kupa ve ödül kazanan Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Liseleri robotik takımları "Dünya Şampiyonluğu" dahil 60'ın üzerinde kupanın sahibi olarak benzeri olmayan bir rekora imza atıyorlar.  Her yıl ulusal ve uluslararası bilim olimpiyatlarına katılan öğrenciler, dereceler kazanıyorlar. Bilim olimpiyatları için yoğun hazırlıkların gerçekleştirildiği okullarda öğrenciler, elde ettikleri olimpiyat başarılarıyla dünya üniversitelerinden de kabul alıyorlar. Öğrenciler ayrıca her sene başta TÜBİTAK olmak üzere ulusal ve uluslararası bilim proje yarışmalarına katılarak bilime yön verecek inovatif buluşlarıyla dikkat çekiyor. Türkiye'nin en çok patent başvurusu yapmış okulu olan Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Liseleri öğrencileri, ürettikleri faydalı modellerle de inovasyon ve bilimi bir araya getiren projelere imza atıyor.
 
''Amaç yeni bilim insanları yetiştirmek''
Bahçeşehir Koleji Genel Müdür Yardımcısı Savaş Boyar, önümüzdeki eğitim ve öğretim döneminden itibaren Bahçeşehir Koleji Ordu-Giresun Enver Yücel kampüsü Fen ve Teknoloji Lisesi’ni hayata geçireceklerini söyledi. Boyar, sözlerine şöyle devam etti; “Tüm ülke genelinde 16’ncısını da burada açmış olacağız. Süreçle alakalı okul yöneticilerimiz zaten ilerleyen günlerde sizleri bilgilendirecektir. Bu liselerimiz hazırlıkları olan, toplamda 5 yıllık liseler. Öncelikli hedefi, topluma faydalı, sorumluluk sahibi, dünya ile konuşan, dünya ile yarışan, dünya vatandaşı bireyler yetiştirmek. Kısacası bilim insanları yetiştirmek” dedi.
''Hiçbir fedakarlıktan
kaçınmıyoruz''
Genel Müdür Yardımcısı Boyar, kaliteli eğitim anlayışı için kuruldukları günden bu yana hiçbir fedakarlıktan kaçınılmadığını ifade ederek, “Bilindiği gibi Biontech aşısı için Almanya’da iki tane Türk bilim insanımızın göğsümüzü nasıl kabarttığı, dünyaya örnek teşkil edecek çalışmaları hepimizi gururlandırdı. Onun için bu liselerimizin de formatı bu şekilde. Ben bu lisemizin de hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum. Fen ve Teknoloji Lisesi’nin Ordu-Giresun Enver Yücel Kampüsü’ne kazandırılmasında çok büyük gayretleri olan Eğitim Kurumları Başkanımız Enver Yüce’ye ve emeği geçen yetkililere teşekkür ediyorum. Kaliteli eğitim anlayışı ile hiçbir fedakarlıktan kaçınmıyoruz” dedi
 
''Ülkede hibrit eğitimi ilk defa dile getiren kurum Bahçeşehir Koleji''
Sosyal Medya ve Dijital Güvenlik Eğitim Araştırma Derneği (SODİMER) Başkanı Prof. Dr. Levent Eraslan ise, Bahçeşehir Koleji ile birlikte işbirliği çalışmalarının olduğunu, bu anlamda da hem öğretmenleri, hem programları hem uzaktan eğitim felsefesi bağlamında Türkiye’de önemli işler yapan bir kurumla beraber olmanın, kendilerini onore ettiğini kaydetti. Eraslan, “Bazı kavramlar anıldığı yapılar ile ortaya çıkıyor. Bunlardan biri de hibrit eğitimdir. Hibrit eğitimi bu ülkede ilk defa dillendiren bir eğitim kurumundan sizlere sesleniyoruz. Şu anda ülkemiz hibrit eğitimdedir. Tüm dünya, bir buçuk milyar öğrenci, 300 milyon öğretmen ve bütün ülke sistemleri bununla iç içe” dedi. Eraslan, Bahçeşehir pandemi nedeniyle gündemde olan uzaktan eğitim sisteminin, Bahçeşehir Eğitim Kurumları tarafından yıllar öncesinden kullanıldığına dikkat çekerek, sözlerine şöyle devam etti; “Bakıldığı zamanda ise dijital eğitimde 4 faktör ön planda. Bunlardan birincisi ve en önemlisi öğretmen, öğretmen eğitimleri, öğretmenlerin uzaktan eğitimlere dönük motivasyonları ve buna dönük hazır bulmuşluğu çok belirleyici oldu. Ülkede, öğrencilerin büyük bir miktarı uzaktan eğitim ile tanıştı ama Bahçeşehir Eğitim Kurumları’nın, on yıllar öncesinden yaptığı bir dijital sermayesi var. İlk defa 2000 yılında Giresun’un Piraziz ilçesinin bir köyünden İstanbul’a canlı ders verildiği, Uğur TV’lerin yapıldığı ve hatta kamudan sonra ilk defa internetin bağlandığı bir kurumun dijital eğitim sermayesinden bahsediyoruz. O yüzden geçen hafta açıklanan LGS başarısı da tesadüfe bağlı değildir. Çünkü kurum, buna dönük ve kişiye özgü modellerinden, akademik yapay zeka temeli takibe kadar çok önemli işleri yıllar öncesinden felsefesine yerleştirmiştir” dedi.
 
 
Kaynak: Editör: Afiş gazetesi/Emrah Gemicioğlu
Etiketler: BAHÇEŞEHİR, KOLEJİ'NDEN, ORDU'YA, FEN, VE, TEKNOLOJİ, LİSESİ, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı