ALTINORDU BELEDİYESİ'NDEN EĞİTİME DESTEK

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

AKADEMİK PERSONEL ALINACAK

SATILIK KONUTLAR

SATILIK KONUTLAR

Haber
30 Kasım 2020 - Pazartesi 09:31 Bu haber 3752 kez okundu
 
ALTINORDU BELEDİYESİ'NDEN EĞİTİME DESTEK
Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, “muasırlaşma ancak ilimle, bilimle olur. Eğitime ve öğrenciye sonsuz desteğimiz sürecek. Ülkemizin ve milletimizin yarınları olan evlatlarımızın sağlıklı bir ortamda gelişimlerini ve eğitim öğretimlerini tamamlayabilmeleri adına canla başla çalışıyoruz” dedi.
Eğitim Haberi
ALTINORDU BELEDİYESİ'NDEN  EĞİTİME DESTEK

Yeni nesil belediyecilik uygulamalarıyla şehirde belediye hizmetlerine yeni bir boyut kazandıran Altınordu Bele- diyesi, insan merkezli çalışmalarına devam ediyor. İçerisinden geçmekte olduğumuz zorlu pandemi sürecinde Altınordu’luları hiçbir alanda yalnız bırakmayan Altınordu Belediyesi, eğitime ve öğrencilere her alanda desteğini sürdürüyor.
ALTINORDU BELEDİYESİ EĞİTİME VE
 ÖĞRENCİYE HER ALANDA DESTEK
 VERİYOR
Pandemi nedeniyle uzaktan eğitimin önem kazandığı bu dönemde pandemi dolayısıyla eğitim ve Öğretim yılına başlamanın duygusunu ve farkındalığını yaşatmak uzaktan eğitim dolayısıyla okullara fiziki manada başlayamamanın eksikliğini gidermek amacıyla Altınordu’da eğitim gören öğrencilere en çok ihtiyaç duyulan eğitim materyali haline gelen 1000 adet tablet ile destek veren Altınordu Belediyesi, İlkokula başlayan tüm öğrencilerimize de ayrımsız eğitim öğretim seti ve okul çantası desteği veriyor.
 
ALTINORDU BELEDİYESİ HEM BEDENLERİ HEM DE GÖNÜLLERİ ISITIYOR
Altınordu Belediyesi, yine özellikle önümüzdeki kış mevsimi için bilhassa öksüz yetim ve muhtaç yavrularımızın bu kışın üşümemesi için sosyal sorumluluk görevini de anlamlı bir destekle yerine getirmeye hazırlanıyor.
Altınordu Belediyesi Bütün bunların yanında toplumun tüm kesimlerinin sağlığının korunması adına yürüttüğü hijyen ve dezenfeksiyon çalışmaları kapsamında eğitim kurumlarını yürüttüğü özel çalışmalarla defalarca dezenfekte işleminden geçirdi.
 
ŞEHİRDE BULUNAN 
TÜM KREŞLER 
DEZENFEKTE EDİLDİ
COVİD19 salgınının artan bir ivme göstermesi üzerine okulların yeniden uzaktan eğitime geçmesiyle birlikte alınan karar doğrultusunda kreşler hizmet vermeye devam ediyor. Kreşlerin hizmetini devam ettirme kararının alınmasının ardından harekete geçen Altınordu Belediyesi ekipleri, şehirde bulunan tüm kreşleri kapsamlı bir dezenfekte işlemine tabi tutuyor. Ekipler tarafından kapı kollarından merdiven korkuluklarına, oyuncaklardan lavabolara kadar çocukların temas edeceği her alan özenle dezenfekte ediliyor.
“Çocukların bugünün yarını, yarının umudu olduğuna” dikkat çeken Başkan Tören, “milletimizin ve ülkemizin yarınları olan güçlü ve müreffeh Türkiye’nin mimarları olacak evlatlarımızın sağlığı bizim için her şeyden önemli. Çocuklarımızın eğitimine verdiğimiz önemin yanında onların sağlığı için pandemi koşulları sebebiyle eğitimlerini görecekleri eğitim kurumlarının hijyenine de ayrı bir önem veriyoruz. Şehrimizde başlattığımız hijyen seferberliği kapsamında ekiplerimizin elinin değmediği hiçbir alan ve mekân kalmamıştır. Bunun yanında şu anda faaliyetlerine devam eden kreşlere evlatlarını emanet eden hemşehrilerimizin endişelerini hijyen bakımından bir nebze olsun gidermek amacıyla şehirde bulunan tüm kreşlerde yeniden dezenfekte çalışması başlattık. İnsana hizmet ve hürmet eden belediyecilik anlayışımız doğrultusunda her canı kendimize emanet kabul ediyoruz. Artan bir ivme ile kesintisiz devam eden klasik belediyecilik hizmetlerimizin yanında toplumsal ve sosyal hadiselere gösterdiğimiz duyarlılık ile sosyal belediyecilik sorumluluğu çerçevesinde toplumu ilgilendiren hiçbir hadiseye de duyarsız kalmamız düşünülemez. İnsanı merkeze alan anlayışımız ile hem şehre hem de gönüllere dokunmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.
 
 
Kaynak: Editör: AFİŞ GAZETESİ
Etiketler: ALTINORDU, BELEDİYESİ'NDEN, , EĞİTİME, DESTEK,
Yorumlar
Haber Yazılımı